Dahua kaameramudelite tähistamine


Dahua turvakaamerate mudeli nimed sisaldavad üksjagu infot konkreetse toote kohta ja seetõttu on nad üsna pikad ja neid pähe õppida on tülikas. Küll aga muutub asi oluliselt lihtsamaks, kui teame, mis ühe või teise tekstirea sisuks täpselt on. Seega oleks mõistlik hoopis selgeks õppida, mida mudeli nimes esitatud tähed ja numbrid täpselt tähendavad. 

Siin on kaks näidet kaamera mudeli nimedest: 
1) IPC-HDBW4631E-SE-0280B 
2) HAC-HFW2501T-Z-A-27135

Suures piiris jagunevad kaamerad kaheks - IP kaamerad ja HD analoogkaamerad, ehk Dahua puhul siis HDCVI kaamerad.

Kõik Dahua IP kaamerate tähised algavad tähekombinatsiooniga IPC- ehk siis IP Camera.

Kõik HDCVI kaamerad algavad tähekombinatsiooniga HAC- ehk siis HAnalog Camera.

Erandiks on pöördkaamerad, mis algavad tähekombinatsiooniga SD (Speed Dome) ja see, kas tegu on IP või HDCVI pöördkaameraga, selgub mudelinime lõpus.

Peale sidekriipsu tuleb kahest kuni neljast tähest koosnev plokk, mis määrab ära kaamera korpuse tüübi. Üldiselt on nii IP kui HDCVI kaamerate korpused samad ja seega on sama ka tähistus. 

  • HF - klassikaline box kaamera
  • HFW - bullet kaamera, ehk toru- või silinderkaamera, kes kuidas nimetab
  • HDW eyeball, ehk kera kaamera, kuplikujuline kaamera, kus puudub sfääriline pind objektiivi ees
  • HDBW - dome, ehk klassikaline sfäärilise pinnaga kuppelkaamera
  • HDB - samuti dome, ehk kuppelkaamera, kuid kupli osa on väga väike võrreldes kaamera enda mõõtmetega
  • HUM - erikujuline kaamera, näiteks korpuseta plaatkaamera

Kohe kaamera korpuse tüüpi tähistava tähekombinatsiooni järel tuleb rida numbreid, millest esimesel kohal olev number määrab ära kaamera tooteseeria, tinglikult öeldes võimekuse. Mida suurem number, seda parem ja võimalusterohkem kaamera.

Teisel kohal olev number märgib kaamera resolutsiooni, 2 tähendab 2MP, 4 on 4MP jne.

Kolmandal positsioonil olev number kirjeldab kaamera põlvkonda ja viimasel neljandal kohal olev number näitab sensori suurust lihtsustatult nii, et 1 - tavaline, 2 - suur.

Numbriploki järel enne sidekriipsu olev täht või tähed kirjeldavad konkreetse korpusetüübi teostust. Saame rääkida näiteks E korpusest, T korpusest, S korpusest või R korpusest, mis siis kirjeldavad korpuse suurust või disaini. 

Edasi  peale sidekriipsu tuleb plokk tähti, mis kirjeldab jälle teatud kaamera omadusi, näiteks A - audio, Z - mootorsuum, S - SD kaart, E - ePoE jne

Peale viimast tähtede plokki on numbriplokk, mis näitab objektiivi fookuskaugust, näiteks 27135 tähendab 2.8 - 13.5mm või 0360B tähendab 3.6mm

Kõige lõpus võib veel olla mudeli versioon S2, S3 jne, mida suurem number, seda värskem mudelDahua salvestite mudelite tähistamine


Salvestite mudelinimest info ammutamine kaameratega võrreldes on palju lihtsam. Kõigepealt jagunevad salvestid IP salvestiteks ja multisüsteemseteks (toetatud HD-CVI, TVI, AHD, CVBS ja IP süsteemid) salvestiteks, vastavalt siis mudelinime alguses olevad tähed NVR ja XVR.

 

Järgneb numbri plokk, kus esimesel kohal olev number näitab seeriat, mida suurem number, seda suurema funktsionaalsusega salvesti. 

Teine number näitab salvesti korpusesse mahtuvat kõvaketaste arvu

Kolmandal kohal olev number näitab salvesti kanalite arvu. Multisüsteemse salvesti korral siis analoogsisendite arvu.

Numbriploki järel enne sidekriipsu võivad olla ka täht või tähed, mis iseloomustavad teatud juhtudel korpuse teostust.

Peale sidekriipsu olev number määrab PoE väljundiga IP salvestite korral PoE väljundite arvu, 4 PoE väljundiga salvestitel on ainult täht P

Järgmine plokk näitab, kas salvesti on 4K võimekusega või mitte, samuti kirjeldab ploki lõpus olev E täht ePoE võimekusega salvestit


Eelpool kirjeldatut ei maksa võtta absoluutse tõena, aja jooksul on ka olnud muutusi tähistuse põhimõtetes, samas seisuga 2022 kevad on info adekvaatne.