Dahua Technology Ltd pakub lahendusi nii suurte kortermajade kui eramute uksetelefonisüsteemide ehitamiseks. Kõik on IP põhine ja alates 2019 lõpust SIP serveril põhinev, seega ülimalt paindlik ja piiramatult laiendatav. Funktsionaalsus ja disain täpselt tänapäeva ootustele vastav. Aastatetagused töökindluse probleemid tarkvara osas on ammu seljatatud ja täna töötavad süsteemid väga stabiilselt.

Paremaks orienteerumiseks toodete valikul on hea meelde jätta alljärgnev tähistus.

  • VTO (Outdoor) välisosad ehk kutsepaneelid 
  • VTH (Home) siseosad ehk monitorid
  • VTM (Mount) nii süvistatavad kui pinnapealsed paigaldusadapterid või paigaldisalused


Kortermaja lahendus

Reeglina on kortermajade välisuksed tavaolekus lukus ja video-fonosüsteemi abil reguleeritaksegi nii-öelda omainimeste ja külaliste liikumist. Klassikaline lahendus on nii, et iga trepikoja välisukse juures on kutsepaneel, mille abil saab korteri numbri sisestamisel võtta videokõne korterisse, kus asub monitor. Monitorillt saab avada ust või lihtsalt suhelda. Videokõne võib paralleelselt suunduda teatud juhtudel ka korteriomaniku nutitelefonile, mille abil saab samuti ust avada või suhelda.

SIP serveri põhimõttel töötava kutsepaneeli vahendusel on reeglina mitu võimalust ukse avamiseks. Võib valida klaviatuurilt korteri numbri ja paluda uks avada, võib sisestada PIN koodi või kasutada RF kaarti (sobivad kõik Mifare kaardid, näiteks Ühiskaart). Kõige mugavam on kindlasti siseneda näotuvastuse või sõrmejälje abil, kuid siin tuleb kindlasti mugavuse ja isikuandmete kaitse vahel tasakaal leida. Paneelide täpne funktsionaalsus tuleks kindlasti enne paigaldamist selgeks teha. Sõrmejälje lahenduse kasutamisel tuleb arvestada asjaoluga, et näiteks märja sõrme või tubli kipsplaadi paigaldaja sõrme lugemisega võib probleeme tekkida.

Kõige populaarsem Dahua kortermaja kutsepaneel on klassikalise väljanägemisega puutetundlik tugevast plastikust paneel VTO6521H, kitsamates oludes on populaarne ka kompaktse disainiga VTO6221E-P. Monitoridest on eelistatuim soodsas hinnaklassis VTH2421FB(W)-P mis saadaval nii musta kui valget värvi. 


Eramaja lahendus

Peamine erinevus kortermaja süsteemist on see, et väljakutse paneelil on üks või siis mõni konkreetne arv väljakutse nuppe. Süsteemis võib olla mitu kutsepaneeli ja monitori. Releemooduli lisamisel on monitoril ka eraldi nupud nii jalgvärava kui autovärava avamiseks. Samuti võib paralleelselt monitoriga kasutada nutitelefoni. Kutsepaneelide valik on üsna lai ja sobiva disainiga seadme peaks leidma igale maitsele. Kaamera kvaliteedi põhiselt on paneelid jagatud PRO ja LITE seeriateks. Paigaldusfirmade lemmikud on mudelid VTO2111D-P-S2 ja VTO2202F-P-S2Monitoride  valik on samuti lai ja interjööriga sobiva mudeli peaks leidma kindlasti. Kõik kutsepaneelid ja erinevad monitorid on omavahel ühilduvad.


Modulaarne süsteem

On veel kolmas modulaarne  uksetelefonide lahendudus. Siin saab ise koostada vajaliku konfiguratsiooniga kutsepaneeli. Selline lahendus sobib näiteks väiksemale büroohoonele, kus igale ettevõttele on oma konkreetne väljakutse nupp. Vajadusel saab ka koodipaneeli, infoekraani, sõrmejälje- või kaardilugeja lisada.


Ülesehitus

Tehniliselt on tegu tavapärase arvutivõrgu põhise lahendusega, kus kõik seadmed ühendatakse ühtsesse võrku. Villa lahenduse puhul võib võrk olla ka kahe juhtme (2-wire) põhine (täpsusta seadmete valikut). Seadmete toide võib olla 12VDC või standartne 48V PoE (vanematel seadmetel 24V PoE). Põhimõtteliselt koosnevad kõik süsteemid kolmest komponendist - siseosa, välisosa ja neid ühendav switch, erinevus on ainult seadmete arvus.


Analoogsüsteem

Lisaks eelpool kirjeldatule on olemas ka lihtne analoogsüsteemi video-fono lahendus, mida pakutakse konkreetse komplektina kus sisaldub monitor ja kutsepaneel. Sobib selgepiirilise lahendusena väga väikese eelarvega video-fono lahenduse ehitamiseks.