HDCVI tehnoloogia

Uus videovalve ajastu - HDCVI

Autor Kalev 01.10.2014 0 Comment(s) Kõik postitused,Tootetutvustused,

Põnevad arengud videovalve turul - üliterava pildiga viitevaba HDCVI tehnoloogia

 

 

HDCVIVideovalve maailmaturul domineerivad kaks väga suurt tegijat Hiinast - Hikvision ja Dahua. Esimene on maailma suurima tootjana tuntud kui agressiivne turuhõivaja läbi raju hinnapoliitika, teist teatakse jällegi pühendunud tagaajajana oma hiiglasliku arendustiimi (umbes 4000 inseneri) ja kohati ebamõistlikult pika tootenimekirja järgi.

 

Samal ajal kui Hikvision agressiivselt IP videoga uusi turge vallutada üritas ja kogu videovalve valdkonna hindu maailmas kujundas, tegeles Dahua sügavuti tootearendusega ja otsis lahendust madala hinnataseme juures parandada oluliselt kaamerate pildikvaliteeti võrreldes klassikalise analoogvideovalvega. Dahua tabas ära, et IP video on oma olemuselt paigaldaja jaoks liialt keeruline ja samas ka üsna haavatav töökindluse suhtes. Need kaks eripära sundisid eelkõige väikeobjekte silmas pidades otsima uusi lahendusi, mis oleksid töökindlad, maksaksid IP videost vähem ja mille paigaldamisega saaksid hakkama ka ilma erilise väljaõppeta klassikalist videovalvet paigaldama harjunud tehnikud.

 

Vastus küsimusele, miks vaatamata kallimale hinnale ja mitmetele muudele probleemidele ikkagi IP video turg jõudsalt kasvab, on üks - pildi kvaliteet. Kontrast vana hea analoogsüsteemi ja IP video pildikvaliteedi osas on niivõrd suur, et see kaalub lihtsalt kaasnevad probleemid üles. Järelikult turg vajas videovalve lahendust, mis paigalduse mõttes oleks lihtne nagu klassikaline analoogsüsteem, aga mille pildikvaliteet oleks IP videoga võrreldes sama või parem ja kus IP videole omased mured puuduksid.

 

 

Mis siis HDCVI nii heaks teeb?

 

  • Viitevaba HD pildikvaliteet resolutsiooniga 720p või 1080p (1MP või 2MP sensorid, arendus käib ka suurema resolutsiooniga sensorite kasutamise suunas)

  • HDCVI on oma olemuselt HD pildikvaliteediga analoogsüsteem, suletud süsteem nagu vana hea klassikaline analoogsüsteemgi. See tähendab, et puudub arvutivõrgust tulenev süsteemi haavatavus (aadressi konfliktid, switchide ummistused jne)

  • Signaali edasikandmiseks sobib nii koaksiaalkaabel kui keerupaari kaabel ja ta pole erinevalt IP (100m) või HD-SDI (50m) videost väga kriitiline kaabli pikkuse suhtes - korraliku kaabliga kuni 500m

  • Ühilduvus alati 100%. IP video maailmas on see aga üks põhiline häda, kus alalõpmata on erinevate kaamerate ja salvestite, tihti ka sama tootja erinevate põlvkondade puhul ühilduvuse probleemid

  • Lihtne paigaldus ja seadistus. Nõuded IP videovalve paigalduskaadrile on oluliselt kõrgemad

  • Hind, mis on kohati odavam analoogsüsteemi vastavatest komponentidest

 

 

HDCVI kasutusvõimalused

 

Kõige paremini sobib HDCVI tehnoloogial videovalve lahendus väikekontoriteleeramutelesuvilatele või mis iganes objektidele, kus kaamerate arv pole väga suur ja kus ei pea kasutama väga spetsiifilisi või eriotstarbelisi kaameraid.

 

HDCVI on ideaalne lahendus ka riknenud või lihtsalt oma aja ära elanud analoogvideovalvesüsteemi asendamiseks ja eriti just järk-järguliseks asendamiseks, kus kogu olemasoleva kaablivõrgu saab kenasti ära kasutada, aga näiteks kaameraid võib lisada ükshaaval ja panna nad tööle analoogrežiimis seniks kuni kogu süsteem on asendatud ja võib ümber lülitada HDCVI režiimile.

 

Dahua Technology tootevalikus on kümneid HDCVI kaameraid erineva korpusetüübiga, erineva objektiivi vaatenurgaga või erineva funktsionaalsusega, saadaval on ka juhitavad kaamerad. Samuti on lai valik salvesteid erineva arvu kaamerasisenditega. Enamus salvesteid on multisüsteemsed (tribrid), ehk et töötavad nii analoog-, IP kui HDCVI režiimis.

 

 

Täpsemat infot HDCVI toodete kohta saab meie tootejuhtidelt. Saada küsimus siit.

 

 

HDCVI tehnoloogiat tutvustav videoklipp

 

Sildid: HDCVI HD analoog